Çene Dolgusu?


Çene dolgusu olarak da bilinen çene dolgusu, çene hattının daha keskin ve belirgin görünmesi için yapılan dolgu uygulamalarıdır. Çene ve boynu ayıran çizginin belirgin olması hem kadınlarda hem de erkeklerde estetik olarak çekici görülmektedir. Çene çizgisinin belirgin olmaması yaşlı bir görünüme neden olabilir. Çene dolgusu sayesinde çene hattını keskinleştirmek ve yüze daha genç bir görünüm kazandırmak mümkündür. Yaygın olarak tercih edilen bir ameliyatsız estetik işlem olan çene dolgusu kısa sürede yapılabilir ve ameliyatsız olarak hayalinizdeki yüze kavuşmanıza yardımcı olabilir.

Çene Dolgusu Nedir?


Yüz ifadesinin belirlenmesi söz konusu olduğunda çene en etkili bölgelerden biridir. Estetik bir yüzün V şeklinde, uzun ve ince olması beklenir. Çene çizgisinin zayıf veya yuvarlak bir yüz ifadesi yaşlı ve yorgun bir yüz ifadesi anlamına gelebilir. Çene hattını şekillendiren çene dolgusu yüz ifadesi üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Daha keskin, net ve çekici bir çene çizgisi ortaya çıkarır.

Çene Dolgusu Neden ve Ne Zaman Yapılır?


Bir kişinin yaşı, kilosu veya özellikleri çene şeklini etkileyebilir. Bazıları doğuştan belirgin bir çene çizgisine sahipken, diğerleri daha yuvarlak bir çene çizgisine sahip olabilir. Bu durum bireysel bir çene hattında mutsuzluğa neden oluyorsa dolgu maddesi yardımcı olabilir. Çene dolgusu aşağıda sıralanan durumlarda uygulanabilir:

  • Çenede hacim eksikliği
  • Çenenin çok küçük veya girintili olması.
  • Belirsiz çene çizgisi, aşırı kilolu bir görünüme sahip boyun çene bölgesi.
  • asimetrik çene
  • sarkık çene çizgisi

Kimle Çene Dolgusu Yaptrabilir?


Çene dolgusu hem erkek hem de kadın hastalar arasında oldukça popülerdir. 18 yaşını doldurmuş ve sağlık açısından uygun olan herkes çene dolgusu yaptırabilir.

Çene Dolgusunda Hangi Maddeler Kullanılır?


Günümüzde en çok kullanılan dolgu maddeleri hyaluronik asit dolgu maddeleridir. Hyaluronik asit, yüksek nem tutma kapasitesine sahip cildin kendi yapısında bulunabilen doğal bir maddedir. Hyaluronik asit, uygulandığı bölgede dokuların şekil ve hacim kazanmasına yardımcı olarak pürüzsüz ve hacimli bir görünüm sağlar. Hyaluronik asit, cilt ile son derece uyumludur ve alerjik reaksiyona neden olma olasılığını son derece düşüktür. Doktorların güvenle doğal bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Hastanın ihtiyacına veya tercihine bağlı olarak yağ grefti de yapılabilir. Yağ enjeksiyonu, liposuction ile hastanın vücudundan alınan yağ hücrelerini kullanır. Yağ alındıktan sonra yağ dokusu hazırlanarak enjeksiyona hazır hale getirilir ve hedeflenen bölgeye uygulanabilir.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?


Çene dolgusu diğer dolgular gibi enjeksiyon yoluyla yapılır ve genellikle ağrı veya rahatsızlığa neden olmaz. Ancak iğne ile yapılan uygulamalar bazı hastalar için ürkütücü olabilir, özellikle ağrı toleransı düşük olanlar tereddüt edebilir. Onlar için anestezik kremler işlemin tamamen ağrısız olmasına yardımcı olabilir.

Çene Dolgusu Kalıcı mı?


Çene dolgusu genellikle 1 yıl kadar kalıcıdır. Bu kullanılan dolgu maddesine, hastanın cilt tipine ve mimik kullanımına bağlı olabilir.

Çene Dolguları Güvenilir mi?


Dolgu maddeleri, doktorların hızlı bir şekilde başarılı sonuçlar almasına yardımcı olan estetik işlemler için tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Hyaluronik asit ve yağ dolgu maddeleri vücutla uyumludur. Ancak uygulamanın uzman bir doktor tarafından yapılması çok önemlidir. Alanında uzmanlaşmış doktorlar ihtiyacınız olan dolgu miktarını belirlemenize yardımcı olabilir ve doğru şekilde uygulayabilir.

Çene Dolgusunun Avantajları?


Çene dolgusunun en büyük avantajı cerrahi müdahale gerektirmeden çene hattını daha estetik ve çekici gösterebilmesidir. Ameliyatın gerektirdiği iyileşme süreci için zamanı olmayan kişiler için mükemmeldir. Çene hattı dolguları kalıcı değildir, bu rötuşlara, sürekli yenilenebilirliğe izin verir. Çene dolgusu, istediğiniz yüz şeklini hızlı ve acısız bir şekilde elde etmenize yardımcı olabilir.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.