PRP


Kişiden alınan bir miktar kanın çeşitli biyolojik işlemlerden geçirilerek trombositten zengin plazma kısmının elde edilmesi ve daha sonra bu serumun sorunlu görülen bölgeye uygulanmasına PRP tedavisi denmektedir. Aslında amaç kişinin o bölgedeki kan hücrelerinin sayısını ve yoğunluğunu artırarak hızlı bir şekilde tedavi etmesi ve sonuca başarıyla ulaşmasını sağlamaktır.

‘Platelet Rich Plasma’ kişinin kendi kanıyla tedavi olması şeklidir. Hasarlı alanlara enjekte edilmesi şeklinde yapılmaktadır.

PRP Nerelere Uygulanır?


Aslında vücudun daha çok görünen yerleri tercih edildiği için boyun, vücut, yüz ve saç ana kısımlar olmak üzere uygulanmaktadır. Ancak bunun dışında da arzu edildiği süreci deri altında pek çok alana uygulanabilir.

 

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.

PRP Etkisini Hemen Gösterir mi?


PRP tedavisi en beğenilen özelliklerin biri etkisini gözle görülür bir şekilde hemen alabilmenizdir. İlk seansta sonra bile değişimi fark edebilirsiniz.

PRP tedavisinde kişiden alınan kan ile özel olarak hazırlanan serum, derinin özellikle hasar görmüş bölgelerine enjekte edilir. Yüz derisindeki sarkmalar, bozulmalar, hasarlar, esneklik kayıpları gibi sorunlarda yüz gençleştirme için uygulandığında oldukça etkili sonuçlar sağlamaktadır. Bu serum deriye uygulandığı için vücudun istenen pek çok bölgesinde işlem yapılabilir yine cilt gençleştirme bunun en güzel örneklerindendir. Yıllarca maruz kalınan güneşten gelen zararlı UV ışınları sonucu oluşan derideki lekeler, yanıklar ve diğer hasarlarda PRP leke tedavisi yapılarak cildin yıllar öncesine gitmesi ve eski sağlığına kavuşması sağlanabilmektedir.

Çatlak tedavisinde kullanımı özellikle son yıllarda giderek artmaktadır. Kişilerin kısa süreli kilo alım verimi sürecinden vücutta yaşanan fizikisel değişimler sonucu oluşan çatlaklar PRP tedavisi ile başarılı bir şekilde sağlıklı görünüme kavuşturulabilmektedir. Özellikle büyük farklarla kilo kaybı yaşayan kişilerde görülen büyük çatlaklarda tedavi başarısını kanıtlamaktadır. Hamilelik sürecinde kilo alımı yaşayan anne adaylarının tüm vücutlarında görüldüğü gibi özellikle doğumdan sonra giderek belli olan karın bölgesindeki çatlaklarda da başarılı sonuçlar alındığı görülmüştür.

Saç derisi pek çok hassasiyete sahiptir dolayısıyla da saç derisinde başlayan dökülmeler vücuttaki önemli sorunlardan kabul edilir. Saç dökülmesi için çeşitli farklı yöntemler denense de saça yapılması oldukça başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. PRP, saçlı deriye uygulandığında saç köklerinin beslenmesinde artış sağlamakta, saçları güçlendirmektedir. Saç dökülmesi tedavisi kapsamında ilk seansla birlikte azaldığı gözlenen bu yöntemle sağlıklı bir saç derisine ve dolayısıyla sağlıklı saçlara sahip olmak artık hayal olmaktan çıkmaktadır.

PRP Kimlere Kesinlikle Uygulanmamalı?


Kalp, tansiyon, şeker gibi kronik rahatsızlıkları olanlar çeşitli genetik hastalıklara sahip olanlar ve özellikle hamilelere uygulanmaz. Aynı zamanda diğer uygulanacak kişilere de mutlaka doktorlardan onay almaları önerilir.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.