Saç Mezoterapisi


Saç dökülmesi, kadın erkek herkesin içten içe korktuğu bir problemdir. Erkek tipi ve kadın tipi olarak ikiye ayrılmış olan saç dökülmesine tıp dünyasında çok çözümler aranmıştır. Saç dökülmesi gerek kullanılan ilaçlardan dolayı, gerek strese bağlı, gerek hormonal, gerek mevsimsel geçişlere bağlı, gerekse vitamin eksikliğinden kaynaklı saç incelmesi, kırılması ve dökülmesi olarak karşımıza çıkan bir problemdir. Mezoterapi ise, dökülmeden, mevcut saçların korunmasında uygulanan günümüzün en iyi tedavisidir.

 

Saç Mezoterapi İşlemi Nedir?


Saç Mezoterapisi mikro enjeksiyonlar ile bölgeye direk uygulanan bir yöntemdir. Dökülmeye müsait saçların köklerini dökülmeden, mikro enjeksiyonlarla deri altında tedavi eder. Saçlar daha gür, daha parlak ve daha sağlıklı olurlar. Bunların yanı sıra, saç güçlendirme sayesinde dökülme yavaşlar ve mevcut saçlar korunur. Saç PRP uygulaması ile kombine edilebilir. Özellikle saç ekimi sonrası ekilen saç köklerin daha sağlıklı gelişmesi ve hızlı uzaması için önerilmektedir.

 

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.

Saç Dökülmesi Tedavisinde Mezoterapi Uygulaması


Saç dökülmesi problemlerini azaltmak, saçları daha canlı, daha gür, daha sağlıklı ve daha parlak hale getirmek için, yeni saçlar çıkarmak için uygulanan bir yöntemdir. Genellikle doğum sonrası dökülmeleri olan kadınlar, hızlı kilo kaybederken güçsüzleşen saçları olan kadınların ve erkek tipi dökülmeleri olan erkeklerin tedavilerinde kullanılır. Ama bunlar dışında da bir problemi olmadan bir hasta bu tedaviyi yaptırıp saçlarına bakım sağlayabilir. İlaçlar direk sorunlu bölgeye ince iğneler ile enjekte edildikleri için vücuda hiç bir yan etki yapmamaktadır.

 

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılıyor?


Ucu çok ince olan bir iğne ile dermise (derinin orta tabakası) en az dozlarla mikro enjeksiyon şeklinde uygulanır. Derinin bu orta tabakası saçın güçlenmesi ve beslenmesi için gerekli olan vitamin, mineral ve oligelementlerin olduğu bölümdür ve kan dolaşımı burada sağlanır. Bu işlemdeki amaç lokal işlemle hücreleri uyarıp tekrar canlanmalarını sağlamaktır. Doğrudan sorunlu bölgeyi hedeflemesi, lokal olarak yapılması ve dökülmeyi durdurmasına ek olarak mevcut saçları da canlandırıp koruması avantajlarındandır. Lokal alındığı için yan etkisi yok denecek kadar azdır, seansların aralıkları uzundur, sayısı ise azdır, sonuç alma olasılığı 100% e yakındır. Her seansta kısa aralıklarla 200’e yakın enjeksiyon yapılmaktadır. Bir seansta bile kişi etkilerini görebilir. Cilt sorunları ve gençleştirme adına uygulanan yüz mezoterapisi işlemi ile aynı şekilde yapılır.

Saç terapisi seans sayıları hastaya göre değişiklik göstermektedir, genelde haftada bir defa yapılırken, bazı hastaların durumuna göre iki hafta bir yapılmaktadır. Eğer dökülmeler yoğunsa haftada 2 seans bile yapılabilir. İlk defa yaptıracaklar için ortalama 10 seans önerilmektedir, daha sonralar da kadınlar yılda 3-4 kez, erkekler ise 2 ayda bir yaptırabilirler. Seanslar 5-10 dakika sürer, 7. seanstan sonra saç canlandırma, parlama, gürleşme gözle görülür hale gelir. Ayrıca saç terapisi PRP ile beraber de yapılabilir.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.