Yanak Estetiği


Yüzümüzün büyük bir bölümünü kaplayan yanaklar yüz şeklimizi oldukça etkiler. Sarkık, deforme olmuş veya çökük yanaklar yüz şeklini olumsuz yönde etkileyerek kişinin üzgün, mutsuz ve yaşlı görünmesine neden olabilir. Yanak estetiği sayesinde yanaklar yüz şekline uygun hale getirilebilir ve hacim kazandırılabilir. Yanak estetiği gamze oluşturmak için de kullanılabilir. Gamzeler belirgin ve çekici bir görünüm oluşturarak hastaların kendilerini iyi ve huzurlu hissetmelerine yardımcı olur ve sosyal yaşamlarında kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar.

Neden Yanak Estetiği Yapılabilir?


Hem genç hem de yaşlı hastalara yanak estetiği yapılabilir. Bazı insanlar doğal olarak sarkık veya çok hacimli büyük yanaklara sahip olabilir. Bu durum yuvarlak bir yüz ve hastaların olduğundan daha şişman görünmesine neden olabilir. “Hollywood yanakları” olarak da bilinen yağsız uzun görünümü elde etmek için bukkal yağ aldırma işlemi yapılabilir. Bu cerrahi estetik işlem, çekici belirgin elmacık kemikleri ve orantılı bir yanak ve yüz oluşturabilir. Bazı insanlar da cerrahi olarak yapılmış gamzeler isteyebilir.

Bişektomi (Yanak Estetiği) Nasıl Yapılır?


Bişektominin amacı yanaklara şekil vererek elmacık kemiklerini ve çeneyi ortaya çıkarmak, yanaklardaki sarkık ve yağlı görünümü ortadan kaldırmaktır. Yanak estetiği ameliyatı, keskin ve çekici yüz hatları oluşturmayı amaçlar ve genellikle lokal anestezi altında yapılır. Yüz bölgesinde başka uygulamalar yapılacaksa genel anestezi de tercih edilebilir. Lokal anestezi altında hastalar herhangi bir ağrı hissetmezler. Yanağın içinden 1 cm'lik bir kesi yapılır ve oradan iç dokulara ulaşılır ve yanağı şişman gösteren kısımlar çıkarılır. Bu noktada doktorunuzun yaptığı işte uzman olması çok önemlidir çünkü beklenen sonucu alabilmek için her iki yanağınızın da tam kıvamında olması ve yanaklarınızın simetrik olması gerekir. Gerekirse yanaklardan alınan yağlar elmacık kemiklerine enjekte edilerek ideal V şekli oluşturulabilir.

Bişektomi Sonrası Bakım


Hastalar ameliyattan sonra aynı gün taburcu edilebilir. İyileşme sürecinde ağız hijyenine dikkat etmek, düzenli gargara kullanmak ve bölgeyi enfeksiyondan uzak tutmak önemlidir. Alanı daha da korumak için doktorunuzun önerdiği antibiyotikler düzenli olarak kullanılmalıdır. Yumuşak ve sıvı gıdalar tüketmek de kanama riskini azaltarak iyileşme sürecinin daha sorunsuz ilerlemesine yardımcı olabilir.

Gamze Estetiği Nedir? Neden Yapılır?


Gamzeler yanaklarda bulunan küçük girintilerdir. Gamzeler kas anomalileridir, ancak estetik açıdan hoş ve birçokları için çekicidirler. Enerjik ve canlı ifadesi nedeniyle, çoğu kişinin sahip olmak istediği bir gülümsemeye katkıda bulunur. Günümüzdeki cerrahi gelişmeler sayesinde gamzeler oluşturmak mümkündür.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.

Gamze Ameliyatı Nasıl Yapılır?


Gamze ameliyatları kısadır ve ciddi bir komplikasyona neden olmaz. Ameliyat öncesi bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Hastalar ameliyat sırasında herhangi bir ağrı hissetmezler. Gamze ameliyatı ağız içinden yapılır. 3-4 mm'lik bir kesiden yanak bölgesine ulaşılır. Tüm cerrahi işlemler 10-30 dakikada yapılır.

Gamze Ameliyatı Sonrası Bakım


Ağız içinden yapıldığından, bölgeyi olası enfeksiyonlardan temiz tutmak özellikle önemlidir. Ağız hijyenine önem vermek ve bölgeyi zorlamadan kanama olasılığını ortadan kaldırmak önemlidir. Yumuşak ve sıvı gıdalar tüketmek bölgenin hızlı ve sorunsuz iyileşmesine yardımcı olabilir.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.