Burun Dolgusu?


Burun dolgusu, burnun küçük şekil problemlerini düzeltmek için kullanılan ameliyatsız estetik işlemlerdir. Burun dolgusunun en büyük avantajı cerrahi müdahale gerektirmeden burnu daha estetik ve orantılı gösterebilmesidir. Rinoplasti ameliyatı ve ameliyat sonrası iyileşme süreci bazı hastalar için korkutucu olabilir. Uzun iyileşme süreçleri olmayan burun dolguları sayesinde hızlı ve etkili bir şekilde burun şekli düzeltilebilir. Hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri, hastaların alerji veya yan etki riski çok az veya hiç olmadan doğal bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Burun Dolgusu Nedir?


Burun dolgusu günümüzün estetik uygulamalarıdır. Burnunda ufak şekil sorunları veya deformasyonları olan hastalar için idealdir.

Kimler Burun Dlgusu Yaptırabilir?


Burun dolgusu ameliyattan korkan, iş ve sosyal hayatını aktif olarak sürdürmek isteyen hastalar için ideal çözümdür. Hastanın burun yapısı izin verirse yaşı ve cinsiyeti ne olursa olsun 18 yaşını doldurmuş herkese yapılabilir. Burun dolgusu sayesinde:

  • Aquiline burun şekli küçültülebilir.
  • Burun başlangıç ​​ve bitiş noktalarında yapıldığında daha düz bir görünüm elde edilmesine yardımcı olabilir.
  • Küçük çarpıklıklar gizlenebilir.
  • Burun estetiği sonrası sonuçlar beklentileri karşılamıyorsa, burnun daha orantılı görünmesi için ek bir yardımcı olarak kullanılabilir.
  • Burun ucunu hafifçe kaldırmaya yardımcı olabilir.

Enjeksiyon yoluyla yapıldığı için kalıcı bir etkisi yoktur. Bu nedenle burun şekline bağlı solunum problemlerini düzeltmez.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?


Burun dolgusu enjeksiyon yoluyla yapılır. Hastanın burun şekline ve beklentilerine göre istenilen bölgelere hyaluronik asit dolgu maddesi enjekte edilir. Hyaluronik asit, yüksek nem tutma kapasitesine sahip cildin kendi yapısında bulunabilen doğal bir maddedir. Hyaluronik asit uygulandığı bölgede dokuların şekil ve hacim kazanmasına yardımcı olur ve şekil problemlerini giderir. Yaklaşık 20-30 dakikada uygulama yapılır.

Burun Dolguları Ağrıya Neden Olur mu?


Dolgu maddeleri genellikle yoğun ağrı veya rahatsızlığa neden olmaz. Ancak enjeksiyonlardan rahatsız olan veya incinmekten korkan hastalar için analjezik kremler kullanılabilir. Enjeksiyondan 10 dakika önce analjezik krem ​​uygulaması yapılır ve bölge tamamen uyuşturulur. Uygulamanın tamamen ağrısız ve hasta için daha konforlu hale getirilmesi.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.

Burun Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?


Burun dolgusu kısa sürede yapılır. Hasta aynı gün içinde evine veya işine dönebilir. Sosyal hayatlarına devam edebilirler. Doğru yapıldığında burun dolgularının ciddi bir yan etkisi yoktur. Dolgu maddelerinin uygulandığı bölgede birkaç gün şişlik ve kızarıklık görülebilir. Her iki yan etki de beklenen ve geçicidir.

Burun Dolguları Kalıcı mı?


Burun dolgusu, birçok hastanın ameliyatsız ve uzun iyileşme süresine sahip olmadan istediği burna ulaşmasına yardımcı olur. Burun dolgusu uzun süre kalıcıdır. Burun dolgusu kişiye göre değişmekle birlikte genellikle yaklaşık 1 yıldır. Burun dolgusunun avantajlarından biri de defalarca tekrarlanabilmesidir. Dolguların etkisi geçtiğinde dolgular tekrarlanabilir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?


Burun dolgusu burun şeklini kalıcı olarak değiştirmez. Bu nedenle rötuşlara izin verir. Özellikle hafif aquiline burun şekline sahip hastalar ideal burun şeklinin nasıl olacağını ameliyat öncesi görebilirler. Ayrıca, cerrahi kesilerin olmaması, hastanın normalde rinoplastiden sonra yaşadığı ağrı ve morluk şikayetlerinin olmaması anlamına gelir. Hastalarımız burun dolgusunu yaptırdıkları gün bile rutin günlük hayatlarına devam edebilirler. Günümüz dolgu uygulamaları doğal görünen sonuçlar sağlayabilir.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.