Karın Germe


Doğumlar ve fazla kiloların alımı sonrasında sarkan karın bölgesindeki kötü görünümün giderilmesi için yapılan karın germe ameliyatları, elastikiyetini yitirmemiş cilt üzerinde daha etkili olur. Karın bölgesindeki inatçı yağların üzerinde uygulanan karın germe ameliyatı yani abdominoplasti ortalama 3 saat sürer. Genel anestezi ile gerçekleşen ameliyat sonrasında hasta psikolojik olarak kendisini olumsuz etkileyen tüm fazlalıklardan kurtulur.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?


Karın germe ameliyatında kasıklara yakın bölgeden açılan hat şeklinde bir kesi ile başlayan operasyonda bir delik de göbek deliği transferi için göbek deliği çevresinde açılır. Daha sonra karın derisi ve yağ dokusu kaburga kemiklerine kadar yukarı kaldırılır. Fazla olan yağ dokusu ve deri yapılan operasyonla vücuttan ayrılır.Estetik dikiş ve yapıştırma suretiyle gergin hale getirilen karın bölgesini korumak için hastaya özel korse giydirilir. Hastanın durumuna göre bazen kısmi karın germe ameliyatı (mini abdominoplasti) da yapılabilir. Bu ameliyatta hastadan daha az deri ve yağ alınır. Abdominoplasti operasyonunun da aynı zamanda bölgede zamanla sıvı ve kan birikmemesi için plastik drenler konur. Bu drenler ameliyattan bir veya iki gün sonra çıkartılır.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.

Kimler Abdominoplasti Yaptırabilir?


Karın germe ameliyatı orta ve ileri derecede derisinde esneklik bulunan, hamileliğinin üzerinden en az altı ay geçmiş olan, şeker, tansiyon ve metobolizmaya bağlı hastalıklarını kontrol altına almış olan her bireyin karın germe ameliyatını yaptırma şansı vardır.

Karın sarkması derecesi uzman tarafından değerlendirilerek, gerekirse liposuction uygulanabilir. Yine kadınlarda en çok doğum sonrasında oluşan bir problemdir. Aynı zamanda fazla kiloların verilmesiyle birlikte vücudun birçok kısmında olduğu gibi sarkmalar meydana gelir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası


Zamanla kalınlaşan ve sarkan karın yağlarının neden olduğu kötü görüntüden kurtulmanızı sağlayan karın germe ameliyatı yani abdominoplasti ameliyatı sonrasında öncelikli olarak dikkat edeceğiniz konu sigara kullanmamak olacaktır. Ameliyat sonrası kullanıcağınız antibiyotik ve ağrı kesiciler sizi rahatlatmak ve olası enfeksiyonu önlemeye yönelik olacaktır. 3 ile 4 hafta arasında korse takmayı ihmal etmemeniz ve ağır işler yapmamanız da dikişleriniz için oldukca önemlidir. Dikişlerinizin alınması morluk ve ağrılarınız geçmesiyle birlikte tamamen iyileşmeniz sizin tüm bu kurallara uymanızla alakalı olacağından tahmini iyileşme süresi 6 ay ile 12 ay arasında değişme gösterebilir.

Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte karın germe ameliyatı başarı oranı yüksek estetik cerrahi karın toparlama operasyonlardandır. Sarkık karın bölgesinden rahatsızlık duyan bir çok hasta evlerine mutlu olarak dönmektedir.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.