Elmacık Kemiği Dolgusu


Yanak kemikleri, yüz ifadesi ve yüz şekli üzerinde büyük etkisi olan yüzdeki önemli bölgelerdir. Bu bölge çökük veya hacimsiz ise yaşlanma etkisi olabilir. Elmacık kemiklerine yapılan dolgular yüzün daha çekici görünmesine yardımcı olabilir. Dolgular yüzün daha oval görünmesine yardımcı olabilir ve V şekline yaklaştırarak güzelliğini artırmaya yardımcı olabilir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan ameliyatsız estetik uygulamalar sayesinde tek yüzde cerrahi kesi yapılmadan kısa sürede elmacık kemikleri belirgin hale getirilebilmektedir.

 

Elmacık Kemikleri Nerede Bulunur? Elmacık Kemiği Dolgusu Neden Alınır?


Elmacık kemikleri, yanakların üst kısmında bulunan yuvarlak çıkıntılı kemiklerdir. Bu bölgenin belirgin ve çıkıntılı olması kişinin daha çekici görünmesine, makyajın daha güzel görünmesine ve daha zarif bir yüz şekline sahip olmasına yardımcı olabilir. Bu nedenle dolgun ve hacimli elmacık kemikleri tercih edilir. Ancak bazı kişilerde elmacık kemikleri o kadar belirgin olmayabilir veya yaşlanmaya bağlı olarak hacim kaybedebilir. Her iki durumda da elmacık kemiği dolgusu elmacık kemiklerinin daha belirgin görünmesine yardımcı olabilir.

Yanak Dolgularında Hangi Maddeler Kullanılır?


Günümüzde en çok kullanılan dolgu maddeleri hyaluronik asit dolgu maddeleridir. Hyaluronik asit, yüksek nem tutma kapasitesine sahip cildin kendi yapısında bulunabilen doğal bir maddedir. Hyaluronik asit, uygulandığı bölgede dokuların şekil ve hacim kazanmasına yardımcı olabilir, bu nedenle hastalar ve doktorlar tarafından yaygın olarak tercih edilir.

Hastanın ihtiyacına veya tercihine bağlı olarak yağ grefti de yapılabilir. Yağ enjeksiyonu, liposuction ile hastanın vücudundan alınan yağ hücrelerini kullanır. Yağ alındıktan sonra yağ dokusu hazırlanarak enjeksiyona hazır hale getirilir ve hedeflenen bölgeye uygulanabilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?


Elmacık kemiği dolgusu enjeksiyon yoluyla yapılan ameliyatsız estetik işlemlerdir. İstenilen elmacık kemiği görünümüne hızlı bir şekilde ulaşmayı mümkün kılar. Uygulama yaklaşık 20-30 dakika sürebilir; dolgu elmacık kemikleri üzerinde hedeflenen herhangi bir alana enjekte edilebilir.

 

Elmacık Kemiği Dolguları Ağrılı mı?


Dolgu maddeleri genellikle dayanılmaz ağrı veya rahatsızlığa neden olmaz. Ancak iğne ile yapılan uygulamalar bazı hastalar için özellikle ağrı toleransı düşük olanlar için ürkütücü olabilir. Onlar için anestezik kremler işlemin tamamen ağrısız olmasına yardımcı olabilir.

 

Elmacık Kemiği Dolgularının Yan Etkileri Var mı?


Elmacık kemiği dolgularının ciddi bir yan etkisi yoktur. Hem hyaluronik asit hem de yağ hücreleri cilt ile uyumludur, bu da alerjik reaksiyon olasılığını son derece düşük hale getirir. Uygulama sonrasında enjeksiyona bağlı olarak bir miktar kızarıklık ve şişlik görülebilir. İkisi de beklenen ve geçici.

 

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Kadar Sürer?


Elmacık kemiği dolguları uzun süre etkilidir. Hastanın yüz yapısı ve mimik kullanımına bağlı olarak süre 1 yıla kadar uzayabilmektedir. Elmacık kemiği dolgusunun etkilerinin artık görülmediği durumlarda dolgular tekrar edilebilir.

 

Elmacık Kemiği Dolgusunun Avantajları Nelerdir?


Dolgu uygulamasından sonra hastalar aynı gün içinde evlerine, işlerine veya sosyal hayatlarına dönebilirler. Bu, ameliyatsız estetik prosedürlerin en büyük avantajlarından biridir. Cerrahi kesiler olmadan, ağrı veya uzun iyileşme süreçleri olmadan çekici bir görünüm elde edilebilir. Hastalar isterlerse dolgu yaptırabilir ve kalıcılık süresini uzatabilirler.

 

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.