Kantaron Yağı Nedir?


Sarı Kantaron yağının kozmetik cerrahideki önemi özellikle kesi yapılan ameliyatlarda (karın germe, meme küçültme, meme dikleştirme, yüz germe vs) iyileşme döneminde ve ameliyat sonrası oluşabilecek koyu izlerin renginin açılıp, cilt tonuna yaklaştırılması konusunda faydalı bitkisel bir üründür.

Ameliyat Sonrası Kullanım


Örnek vermek gerekirse karın germe ameliyatı sonrasında karın bölgesinde kesi yapılan alanlarda meydana gelen izlerin vücut tarafından tamirinde (depigmentasyon) büyük faydalar sağlamaktadır. Ayrıca vucutta meydana gelen yanıklar sonrasında iyileşme tamamlandığında ciltte meydana gelen renk farklılıklarının (discoloration/pigmentasyon) azaltılması yada belirsizleştirilmesinde büyük faydalar sağladığı bilinmektedir.

Kantaron Yağının Diğer Faydaları


Kantaron yağı bitkisel tedavi ve alternatif tıp alanlarında sıklıkla bilimsel araştırmalara konu olan, sağlık üzerinde olumlu etkilerinden birçoğu bilim dünyası tarafından kabul edilen değerli bitki türlerindendir. Hastalıklardan korunma, yaşlanmanın geciktirilmesi, vücut fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde devam ettirilmesi gibi önemli faydaları bulunan kantaron yağı, günümüzde aktarlarda dahi kolaylıkla bulunabilir. Fakat her bitkisel ürün gibi kantaron yağı da dikkatli kullanılması gereken bir üründür.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.