Yağ Enjeksiyonu


Lipoinjection denilen yağ enjeksiyonu vücudumuzda hacim kazanmasını istediğimiz bölgelere uygulanmaktadır. Bu işleme yağ transferi de denilmektedir. Vücudun birçok bölgesine uygulanan yağ enjeksiyonu özellikle de yüz yağ dolgusu olarak burun dudak arası, göz altları, yanak ve elmacık kemiği gibi bölgelerde daha fazla uygulanmaktadır.

 

Yağ Enjeksiyonu Nedir?


Yağ enjeksiyonu için sadece yüz bölgesi için değil popo, genital bölgeler, göğüs büyütme, bacak ve baldır bölgelerinde, eğriliklerin düzeltilmesi için de uygulanmaktadır. Kozmetik cerrahide geniş bir uygulama alanı olması sebebiyle özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle yüz bölgesinde gençleştirme etkisi yaratmaktadır. Yaşlanmaya birlikte yüzlerindeki yağ miktarında azalmalar görülür. Bunun akabinde de sarkma ve yıpranmalar meydana gelir. Yağ transferi sayesinde azalan yağ miktarı yüz dolgusu şeklinde gerekli bölgelere enjekte edilir. Bu sayede yüz bölgesindeki yağ oranı uygun hale getirilir, daha dolgun, diri ve canlı bir görünüm kazanılır. Yüz yağ dolgusu dışında vücudun birçok bölgesinde gerek sağlık amaçlı gerekse de estetik amaçlı kullanım durumu vardır.

 

Yağ Enjeksiyonu Niçin Yapılır?


Doku hacminin azalmasına bağlı olarak yağ enjeksiyonu yapılır. Dokunun daha uzun ömürlü olması sağlanır ve doğal görünümün yeniden kazanılması sağlanır. Bu noktada bazen estetik amaçlı uygulamalar yapılırken bazen de sağlık açısından sorunlu bölgelerde uygulanır. En sık olarak yüz bölgesinde, dudak, alt çene ve alın gibi alanlarında uygulanır. Ayrıca yara izlerinde, eğik vücut bölgelerinde, kalça bölgesine, ellerdeki sorunlarda, bacak ve baldırlarda yoksunluk ve orantısızlıklarda kullanılmaktadır. Vücuttaki cilt bozukluklarının düzeltilmesi amaçlı olarak da yağ transferi yapılmaktadır. Ellerde erimelerde de kalıcı çözüm olarak uygulanır. Yüze yağ enjeksiyonu öncesinde şikayetler tam olarak belirlenmelidir.

 

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?


Liposuction tekniği ile yağlar elde edilir. Farklı bir teknikle elde edilen yağlar, öncelikle hareketsiz bölgelerden alınır. Sonrasında yağ transferi işlemi için çalışmalar başlar. Yine aynı şekilde nispeten hareketsiz bölgelerde yapılan uygulamalar daha etkindir. Yağların saf haliyle alınarak kullanılması, yağ dolgusu işlemindeki sonucun daha etkin olmasını sağlamaktadır. Uzmanın yönlendirmesi ile mikro yağ enjeksiyonu yapılır ve etkin çözüm elde edilir.

 

Cerrahi İşlem Ne Kadar Sürüyor?


İşlemin uygulanacak bölgesine göre farklılıklar gösterse de yarım saat veya bir saat süren bir cerrahi operasyon süresi vardır. operasyon sonrasında, yapılan yağ enjeksiyon bölgesine göre 3-5 günlük bir şişliğin meydana gelmesi normaldir. 1 hafta 10 gün içerisinde de şişlikler eriyecektir. Uygulama yapılan alandaki gerçek farklılık bir ay sonra görülse de asıl sonucu görmek için 6 ay geçmesi beklenir. 6 ay sonra yapılan uygulama o andan sonraki hayatınızda ise kesin ve kalıcı olarak duracaktır. Yapılan uygulamalar neticesinde kişilerin istediği fiziksel değişimler sağlandığından sağlıklı ve huzurlu bir vücut yapısına sahip olunur. Bu sayede bireyler hem sosyal olarak hem de psikolojik olarak kendilerini daha rahat ve güvenli hissederler. Sorunlu olarak anılan bölge artık sorunlarından kurtulmuş olduğundan bireylerin sosyal statülerinde de olumlu yönde değişimler olacaktır. Gelişen tıp teknolojileri sayesinde yan etkileri azaltılan, güvenilir ve sağlık cihazlar eşliğinde yapılan yağ enjeksiyonları artık kalıcı ve kesin çözümleri insanlara sunmaktadır.

 

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.